You can sell practically anything using subscription plans β electricity, internet & TV, shaving kits, or even baby shoes.
Subscription prices are complex. Let’s spend some time learning about them. A subscription product’s cost can be a combination of a one-time fee, recurring price, and consumption-based prices. You can see examples of all three types in this video.